Kategorie
ZASTOSOWANIA

Podwozie z włókna węglowego

Pierwszy prototyp MonoCell z włókna węglowego został wysłany z nowego centrum produkcyjno-produkcyjnego McLaren o wartości 50 mln GBP (66 mln USD) w Yorkshire do McLaren Production Center (MPC) w Woking, Surrey. Prototyp MonoCell z włókna węglowego od McLaren jest o wartości 50 mln GBP (66 mln USD)

Nazwa kodowa „PLT-MCTC – 01” – co oznacza „Prototype Lightweight Tub, McLaren Composites Technology Center – 01” – wanna pokonała 175 mil (281 km) w głównej siedzibie brytyjskiego samochodu sportowego i supersamochodu. Cel: rygorystyczne testy zderzeniowe . Włókno węglowe od dawna jest częścią DNA McLarena, firma po raz pierwszy wprowadziła materiał do Formuły 1 na początku lat 80-tych. Biorąc pod uwagę lekkość i wytrzymałość materiału, McLaren nie wyprodukował samochodu bez użycia kompozytów carbonowych.

Wes Jacklin, dyrektor zakładu McLaren Composites Technology Center powiedział:

„Dostarczenie pierwszej prototypowej wanny z włókna węglowego do McLaren HQ to nie tylko ekscytujący dzień dla wszystkich, którzy bezpośrednio pracowali nad projektem, ale także znaczący kamień milowy dla ambicji McLaren Automotive do bycia światowymi liderami w technologii lekkich i kompozytów, które idą w parze ręka w rękę z naszym przejściem na hybrydowe układy napędowe w ramach naszego biznesplanu Track25. ”

„Coraz bardziej oczywiste jest, że dzięki przyszłym, cięższym wymaganiom układu napędowego, wykorzystanie innowacyjnych technik i technologii lekkich elementów będzie znaczącym kluczem do odblokowania wszystkich cech obsługi i sprawności, jakich oczekują nasi klienci”.

McLaren dąży do wygrania wyścigu samochodowego, co będzie stawać się coraz ważniejszym priorytetem, ponieważ samochody zmierzają w kierunku hybrydowych układów napędowych, które są generalnie cięższe niż ich tradycyjne odpowiedniki benzynowe. Wszystkie samochody sportowe i supersamochody McLarena będą hybrydowe do 2024 r. Obecnie MCTC zatrudnia około 60 osób, co wzrośnie do ponad 200, gdy w 2020 r. Rozpocznie się pełna produkcja.

Źródło: http://www.jeccomposites.com/knowledge/international-composites-news/mclaren-automotive-delivers-first-prototype-carbon-fiber