Kategorie
BUDOWNICTWO ZASTOSOWANIA

Prepregi epoksydowe FR w budownictwie

Notus Composites buduje muzeum przyszłości w Dubaju

Notus Composites to firma założona zaledwie kilka lat temu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Specjalizuje się w dostarczaniu prepregów epoksydowych FR do inwestycji w budownictwie. Rynki, które obsługuje to sektory energii wiatrowej, architektury, sportu, rekreacji oraz kolei. Firma ma na swoim koncie już ponad milion metrów kwadratowych materiałów prepregowych! Co na przestrzeni zaledwie kilku lat daje imponujący rezultat. Od 2015 roku Notus Composites obługuje rynki na Bliskim Wschodzie, w Azji, oraz w Europie.

Jeden z ciekawszych materiałów produkowanych przez Notus Composites to Notus EPFR-609. Jest to przyjazny materiał w produkcji kompozytów FR, który nie wymaga wysokich ciśnień podczas utwardzania w próżni natomiast temperatura utwardzania to 85-120 st. C.

Materiały, które Notus Composites dostarcza na inwestycje posiadają badania pod kątem p – poż. EPFR-609 prepreg i NE11-FR folia powierzchniowa to jedyne materiały, które spełniają w budownictwie B2, s1, d0 podczas testów w Europie Norma EN13501-1. Ponadto ten system otrzymał dopuszczenie przez dubajską obronę cywilną ZEA do ochrony p-poż. Przeszedł tym samym audyty inspekcji fabrycznych i produkcyjnych podczas prób ogniowych.

Ciekawe jak radzą sobie z UV ? 😉